Untitled-2

Amenajare alei pietonale pentru arterele principale din satul Ibrianu si satul Gradistea

amenajare alei pietonale

In anul 2011 se vor amenaja alei pietonale in satul Gradistea si satul Ibrianu, proiect finantat din bugetul consiliului local al comunei Gradistea.In acest proiect prin decizia domnului primar , Andrei Petre, s-au montat cosuri de colectare a gunoiului si pentru infrumusetarea acestor strazi s-au montat banciĀ  construite pentru a rezista la conditiile de utilizare in exterior la fiecare casa si s-au plantat salcii.

Tot pentru infrumusetarea comunei in satul Gradistea s-au plantat si puieti de salcami si plopi care desi au fost plantati in primavara anului 2011 deja au schimbat aspectul drumului principal din satul Gradistea.

GALERIE FOTO: Amenajare alei pietonale