Finalizare constructie cladire multifunctionala in Maraloiu

Satul Maraloiu din comuna Gradistea este cel mai mic dintre cele trei sate componente din punct de vedere al numarului de locuitori insa el nu a fost uitat in ceea ce priveste modernizarile facute de consiliul local.Pentru a usura viata locuitorilor de aici s-a construit o cladire multifunctionala unde in fiecare saptamana un cadru medical ofera asistenta.In aceasta cladire multifunctionala se gaseste un cabinet medical care vine sa completeze serviciile oferite la dispensarul din Gradistea, locuitorii varstnici putand astfel sa obtina unele informatii privind modul de administrare al tratamentelor de aici.Cabinetul din aceasta cladire nu inclocuieste rolul medicului de familie de la dispensarul din Gradistea ci elimina problemele puse de distanta dintre sate in cazul unor probleme minore.

Galerie Foto: Cladire multifunctionala in Maraloiu